Menu
pekos
pekos

PEKOS

zawory kulowe miękkouszczelnione
zawory kulowe metal-metal
zawory kulowe wysokociśnieniowe
zawory kulowe kriogeniczne

Najwyższej jakości zawory kulowe miękkouszczelnione i metal-metal pełnoprzelotowe i z przelotem zredukowanym, 2-drogowe i wielodrogowe (kula L/T), podzbiornikowe. Długa i krótka wersja zabudowy. Końcówki kołnierzowe z różnymi przylgami (typu, B, RF, RTJ, inne), wersje do wspawania i gwintowane. Zakres średnic DN15-DN600, klasa ciśnieniowa PN16-PN420 oraz ASME 150#-2500#.

Konstrukcja 2- i 3- częściowa side-entry (tradycyjna) i top-entry (przegląd i serwis zaworu, z wymianą siedlisk i kuli, możliwy bez demontażu z rurociągu).

Kula pływająca, jarzmiona (większe średnice) oraz full-trunnion (pełen zakres średnic).

Korpus ze stali węglowej, kwasoodporny, ze stopów specjalnych. Kula kwasoodporna lub dodatkowo utwardzana. Siedliska PTFE, RPTFE (grafit, szkło, inne), PEEK i metal-metal.

Pełna szczelność (klasa VI, w tym dla wersji metal-metal / A / bubble tight).

PED, ATEX, Fire-Safe, EN161, NACE MR0175, TA-Luft, ISO5211.

Od wielu lat oferujemy zawory PEKOS i dostarczamy w pakietach zautomatyzowanych. Tysiące zaworów niezawodnie pracują na najbardziej wymagających instalacjach petrochemicznych, rafineryjnych, chemicznnych i przemysłowych, w tym o znaczeniu krytycznym. Pełny zakres oferty produkcyjnej pozwala dostosować się do każdych wymagań i specyfikacji, a znaczne stany magazynowe zapewniają elastyczną realizację projektów.

Zawory PEKOS doskonale sprawdzają się, jako zawory procesowe odcinające (on-off), szybkozamykające, palnikowe, blokadowe, wydmuchowe, kriogeniczne, a także mieszające i przełączające.

Zapraszamy!